Agyunk olyan, mint a test többi része abból a szempontból, hogy ha nem foglalkozunk a karbantartásával, akkor bizony renyhévé, alacsony teljesítőképességűvé válik. Ez a módszer segít kialakítani, kibontakoztatni azokat a képességeket, készségeket, amelyek elengedhetetlenek ahhoz, hogy megszűrjük, befogadjuk és feldolgozzuk a mérhetetlen ingermennyiséget, “ingercunamit”, amivel a mai rohanó világunk bombáz minket.
A homloklebeny terápia egy speciális mozgásterápia; a mozgást, a beszédet és a gondolkodást kötjük össze olyan gyakorlatokkal, amelyek intenzíven ingerlik és fejlesztik a frontális lebeny területét. Az egyszerre több területet – beszéd, gondolkodás, kéz-láb-fej – aktiváló gyakorlatok az idegrendszeri hálózat megerősítésén, dúsításán keresztül pozitív hatással vannak a gondolkodási folyamatokra. A homloklebeny agyunk azon része, amely felelős, többek között, a tervezés, a problémamegoldás, a koncentrálás, az emlékezőképesség, és a kifejező készség, és az érzelmek bizonyos aspektusaiért.
A tornán olyan strukturált gyakorlatokat végzünk, amivel agyunk teljesítőképességét, rendszerező képességét, sebességét jelentősen javítjuk. Megtanuljuk figyelmünket egyszerre több dolgon hatásosan rajta tartani vagy éppen a külső ingerek kizárásával egy dologra összpontosítani.
A terápia hatására óriási változások mennek végbe az agyi folyamatokban:
- jelentősen javul a memória
- növekszik a figyelem és a mozgás összerendezettsége
- fejlődik az egyensúly és a testi-lelki rugalmasság
- megnő a gondolkodási folyamat összetettsége, fokozódik a kreativitás
- képesek leszünk gyorsabban, rugalmasabban változtatni és változni, igazodni a váratlan eseményekhez
Ez az idegrendszeri újrarendeződés segíthet abban, hogy a fent említett területek a lehető legharmonikusabban, nagy hatásfokkal működjenek, hozzásegítve az embert egy könnyebb, energikusabb, sikeres élethez.