A háromlabdás kaszkád dobás a tanulási zavar prevenciója és terápiájaként, valamint a tanórákon és a tehetséggondozásban
HATÉKONY, SAJÁT ÉLMÉNY ALAPÚ ONLINE KÉPZÉS AZ OTTHONODBAN!
GONDOLTAD VOLNA, HOGY TELJES MÉRTÉKBEN ELSAJÁTÍTHATÓ A GYAKORLAT ÉS A MÓDSZERTAN IS?
A háromlabdás AKKREDITÁLT képzés időpontjai:
A képzés két hét alatt 6 alkalomnyi, néhány órás online találkozót jelent:
DECEMBERI KÉPZÉS: 2020. december 1-jén (kedd), 3-án (csütörtök), 8-án (kedd), 10-én (csütörtök) 16:30-20:00 óráig, valamint november 5-én (szombat) és 12-én (szombat) 9:30-15:30-ig
VÉLEMÉNYEK AZ ONLINE KÉPZÉSRŐL
Szeretettel várunk Benneteket! A helyeket jelentkezési sorrendben töltjük fel!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
ONLINE JELENTKEZÉS >> DECEMBER
(HA MÁR JELENTKEZTÉL, itt megtalálod a megerősítő üzenetben leírt tudnivalókat: LETÖLTÉS)
A KÉPZÉSRŐL:
Mit is takar a háromlabdás kaszkád módszer?
A labdára irányuló figyelem, a mozgások irányítása, a szem és a kéz holisztikus észlelése a zsonglőrködés során állandó tréning az agynak. Az újabb gyakorlatok rendre újabb kihívást jelentenek az irányító rendszernek. A háromlabdás kaszkád sokféle hatása által csökkenti és akár teljesen meg is szünteti a teljesítményzavarokat, még ha maga a sajátos idegrendszeri szerveződés meg is marad. Minden iskolában tudatosan kellene használni a labdákat a szenzomotoros rendszer erősítésére. A cél nem zsonglőrök nevelése, hanem az egyensúlyrendszeren keresztül a mozgás és az észlelés összehangolása, a kontroll funkciók fejlesztése és így a kognitív működés megalapozása.
Ajánlott:
Mindazon közoktatásban dolgozó szakemberek részére a pedagógia, gyógypedagógia és pszichológia területén, akik terápiás, tanító, fejlesztő, foglalkozás vezető, vagy tehetséggondozó tevékenységet végeznek.
Főként tanulási, figyelem-, magatartási zavarokkal, autizmussal és/vagy egyéb neurológiai alapú teljesítményzavarral küzdő gyermekekkel, fiatalokkal, felnőttekkel foglalkozó és/vagy a prevencióban részt vállaló, illetve a téma iránt érdeklődő, valamint pontokat gyűjteni kívánó szakemberek számára javasolt igazi élmény alapú képzés.
Intézménytípusok, amelyben dolgozó pedagógusok számára ajánlott a továbbképzés: óvoda, általános iskola, szakiskola, gimnázium, szakközépiskola, kollégium.
Célkitűzés:
A képzés a módszer élmény alapú, hatékony oktatására készít fel.
A képzésen résztvevő szakember ismerje meg és sajátítsa el a 3 labdás kaszkáddobás technikai, módszertani alapjait, terápiás hatásait, alkalmazási lehetőségeit és hatékony, örömteli alkalmazásához kívánt szemléletet (tanórák, külön órák gyakorlata, egyéb terápiákba építhetősége vagy azokat kiegészítő módszertani, gyakorlati lehetőségei).
Várható eredmények:
A képzésen résztvevő szakember ismeri és érti a 3 labdás kaszkád dobás hatásmechanizmusait, alkalmazási lehetőségeit. Képessé válik a technika alapjainak kivitelezésére, átadására, egyénre szabott egyéni és csoportos formában. Az új tudás beépül szemléletébe, mint terápiás módszer, melyet hatékonyan fel tud használni terápiás lehetőségeinek gazdagítására.
A továbbképzés célcsoportja: felsőfokú végzettséggel rendelkező pedagógiai, pszichológiai, óvodapedagógiai, gyógypedagógiai, fejlesztő pedagógiai végzettségű szakemberek, akik a témakörben tanórai, különórai, illetve terápiás eszköztárukat hatékony technikával és módszertannal szeretnék színesíteni. Tanító, tanár, testnevelő tanár, gyógypedagógus, logopédus, pszichológus, szociálpedagógus, fejlesztő pedagógus, óvodapedagógus.
Bármely a köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 3. számú mellékletében meghatározott feltételeknek megfelelő pedagógus munkakör betöltésére jogosító szakképzettség. Szakképzettség : egyetemi és/vagy főiskolai szintű végzettség pedagógia szakterületen és/vagy pszichológia szakterületen
A tanfolyam elvégzéséről igazolást kap: minden egyéb területen dolgozó szakember, egyetemi, főiskolai hallgató, illetve mindenki, aki a tanfolyamon részt vesz.
Előadók:
Szabó Krisztina: képzés alapító és képzésvezető előadó – tanító, mozgásfejlesztő pedagógus, szociális cirkusz tréner, gyerek-, felnőtt- és rehabilitációs Zumba® oktató, a Tehetségműhely Közhasznú Alapítvány mozgásmentora
Dr. habil Gyarmathy Éva: PhD klinikai szakpszichológus, az MTA tudományos főmunkatársa, az SNI – TST elnöke
Potocki Ferencné: a képzés társszervezője – tanító, tehetségfejlesztő szakértő, mozgásfejlesztő- és homloklebeny terapeuta, a Tehetségműhely Közhasznú Alapítvány szakmai vezetője, az SNI-TST alelnöke
Időpontok: A képzés 6 online találkozót jelent két hét alatt.
NOVEMBERI KÉPZÉS: 2020. november 3-án ( kedd), 5-én (csütörtök), 10-én ( kedd), 12-én (csütrötök) 16:30-20:00 óráig, valamint november 7-én és 14-én szombaton 9:30-15:30-ig
DECEMBERI KÉPZÉS: időpontok hamarosan
Időtartam: 30 óra
Elszámolható pontok/órák száma: 30 (a 7 évenként kötelező 120-ból)
Részvételi díj: 50.000 Ft
Befizetési határidő: a helyek feltöltése befizetési sorrendben történik
Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy a tanfolyamra való belépés kizárólag a már előre befizetett tanfolyami díjjal lehetséges.
Akkreditált továbbképzés nyilvántartási száma: A/9242/2018
Engedélyszáma: 9/257/2018
A tanfolyamon való részvétel feltétele: online jelentkezési űrlap kitöltése + a tanfolyami díj előzetes befizetése!
A képzés elvégzésének NEM feltétele az ügyesség és a labdaügyesség sem, valamint a 3. labda elkapása sem!
Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy a tanfolyamon videó- és hangfelvétel készítése szigorúan tilos!
BEFIZETÉS:
Átutalással a képzést indító számlaszámára: Szabó Krisztina Annamária: 10918001-00000035-11780001
Képzési díj visszafizetése: a képzési díj visszatérítésére kizárólag orvosi igazolás bemutatása esetén van lehetőség.
Kérjük a tisztelt résztvevőket, hogy a képzési díj intézménnyel történő elszámolásáról, valamint a számla eljuttatásáról gondoskodni szíveskedjenek!
A képzést nevelőtestületek, intézmények számára külső helyszínen is tudjuk biztosítani. Ennek időpontja, költsége külön megállapodás szerint lehetséges.
KAPCSOLAT:
Szabó Krisztina: kriszab@gmail.com
—— Szabó Kriszta —— — Dr. Gyarmathy Éva — — Potocki Ferencné, Ági —
“Az egyszerűbb gyakorlatok is az öröm és a teljesség érzését adják és fejlesztő hatásuk tökéletes. Nem szükséges szakértővé válni ahhoz, hogy örömet okozó, fejlődést elősegítő mozgásokat végezhessen valaki.” – Dr. Habil. Gyarmathy Éva