Adatkezelési tájékoztató: LETÖLTÉS
Az Tehetségműhely Közhasznú Alapítvány Alapító Okiratának teljes változata elérhető: http://birosag.hu/allampolgaroknak/civil-szervezetek/civil-szervezetek-nevjegyzeke-kereses oldalon a nevet beírva, vagy letölthető: TehetségműhelyAlapítóOkirat
2012. évi közhasznúsági jelentés: 2012.évi
2013. évi közhasznúsági jelentés: 2013.évi
2014. évi közhasznúsági jelentés: 2014.évi
2015. évi közhasznúsági jelentés: 2015.évi
2016. évi közhasznúsági jelentés: 2016.évi
2017. évi közhasznúsági jelentés: 2017.évi
2018. évi közhasznúsági jelentés: 2018.évi
2019. évi közhasznúsági jelentés: 2019.évi
2020. évi közhasznúsági jelentés: 2020.évi
2021. évi közhasznúsági jelentés: 2021.évi
2022. évi közhasznúsági jelentés: 2022.évi
2023. évi közhasznúsági jelentés: 2023.évi
Közlemény a 2016-ban kiutalt 1% felhasználásáról: 16KOZ_TM
Közlemény a 2017-ban kiutalt 1% felhasználásáról: 17KOZ_TM
Közlemény a 2018-ban kiutalt 1% felhasználásáról: 18KOZ_TM
Közlemény a 2019-ban kiutalt 1% felhasználásáról: 19KOZ_TM
Közlemény a 2021-ben kiutalt 1% felhasználásáról: 21KOZ_TM
Emberjogi stratégiánk:
A Közoktatási törvény 4.§ 13. bekezdése szerint kiemelt figyelmet igénylő gyermek, tanuló:
– a sajátos nevelési igényű (SNI) gyermek, tanuló
– a beilleszkedési, tanulási, magatartási (BTM) nehézséggel küzdő gyermek, tanuló
– a kiemelten tehetséges gyermek, tanuló.
– a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló törvény szerint hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű gyermek, tanuló.
Magyarországon ma minden harmadik iskolás gyermek ebbe a kategóriába tartozik. Vannak köztük diszlexiások, diszgráfiások, diszkalkuliások, hiperaktívok, beilleszkedési, magatartási zavarral küzdők, látás-, hallás-, vagy mozgássérültek, cukorbetegek, enyhe-, vagy súlyos autisták, enyhe-, vagy súlyos értelmi fogyatékosok, de ebbe a kategóriába tartoznak a kiemelkedő képességűek is.
Annak ellenére, hogy a törvény rendelkezik az SNI-s és BTM-es tanulók integrált oktatásáról, a gyakorlatban ez rendkívül hézagosan, helyenként egyáltalán nem valósul meg. Sajnálatos módon ezeket a gyerekeket rengeteg megaláztatás, kirekesztés, hátrányos megkülönböztetés éri mind a tanárok, mind pedig osztálytársaik által. Sok intézménybe egyáltalán nem is akarnak felvenni tanulási nehézséggel küzdő, vagy roma gyerekeket, akiknél pedig ez a két „minősített” tényező fennáll, még nehezebb helyzetbe kerülnek. A tapasztalataink azt bizonyítják, hogy gyakran az integrációt papíron felvállaló intézményekben sem kapják meg a gyerekek azokat a fejlesztő foglalkozásokat, amelyek számukra elengedhetetlenül szükségesek, így sérülnek alapvető emberi jogaik, azon belül pedig a tanuláshoz való jog. Tapasztalataink szerint az SNI-s és BTM-es tanulók jelentős része él kistelepüléseken, azon belül is többségben vannak a hátrányos helyzetű, roma gyerekek.
Folyamatosan küzdünk azért, hogy az iskolák befogadják és elfogadják ezeket a gyerekeket. Pedagógusoknak szóló, havi rendszerességgel megtartott, ingyenes, szemléletformáló műhelyfoglalkozásaink célja is az, hogy a különleges bánásmódot igénylő gyerekek gondozása kapcsán megszerzett tapasztalatokat, jó gyakorlatokat megosszák egymással, ezzel is segítve saját munkájukat és emelve a gyerekek ellátásának színvonalát.
Azért dolgozunk, hogy a kiemelt figyelmet, különleges bánásmódot igénylő gyermekek, tanulók érvényesíthessék a színvonalas tanuláshoz és a törvény által biztosított fejlesztésekhez való jogukat. Biztosak vagyunk abban, hogy az önbizalmukban megerősített, sikerélményt átélt diákokból lehetnek kiegyensúlyozott, boldog felnőttek.